Proiectul “Poți și tu! ” oferă persoanelor din mediul rural al județului Iași:

Servicii de consiliere și mediere:

Informare privind piața muncii și evoluția ocupațiilor
Evaluarea și autoevaluarea personalității în vederea orientării profesionale
Stabilirea traseului profesional
Dezvoltarea abilității și încrederii în sine a persoanelor în căutarea unui loc de muncă
Instruire în metode și tehnici de căutare a unui loc de muncă
Pregătire pentru interviu în vederea angajării
Informare privind locurile de muncă vacante și condițiile de ocupare a acestora
Mediere pe piața muncii
Asistență la angajare

Formare profesională

Îngrijitoare bătrani la domiciliu
Bucătar
Competențe antreprenoriale
Competențe informatice (Utilizare PC)
Competențe sociale și civice

Asistență antreprenorială

Asistență individuală pentru inițierea/dezvoltarea afacerii

Acest site este finanțat din Fondul Social European prin Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013

Pentru informaţii detaliate despre celelalte programe cofinanţate de Uniunea Europeană, vă invităm să vizitaţi www.fonduri-ue.ro

Conţinutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziţia oficială a Uniunii Europene sau a Guvernului României.

Proiect ”Poți și tu!” Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013, Axa Prioritară 5 – DMI 5.2 - Contract POSDRU/110/5.2/G/88823, implementat de Asociația pentru Integrare si Dezvoltare Comunitară – INDECO în parteneriat cu: AJOFM Iași, Asociația Consensual, Asociația SmartID și Centrul de Resurse pentru Antreprenoriat.